-

Umělcova cesta

Tvořivost je radost

„Jděte za svým štěstím a budou se vám otevírat dveře i tam, kde předtím žádné dveře nebyly.“
Joseph Cambell

Umělcova cesta – Prožijte svůj příběh umění

Kromě pravidelných kurzů nabízím i individuální provázení kurzem Umělcova cesta s knihou Julie Cameron. Společný kurz trvá 12 týdnů.

Otevřete se přílivu energie

Umělcova cesta je proces ozdravení našeho vnitřního umělce. Díky vyzkoušeným postupům a cvičením odstraníte ze svého myšlení a jednání různé bloky a brzdy a tím doslova rozproudíte nevyčerpatelnou tvůrčí energii. Během pravidelných setkání se naučíte vzrušující metody, které vám pomohou odstranit tvůrčí bloky a osvobodit vaši kreativitu. Posláním této cesty je přijmout sebe sama jako umělce a vnímat svůj život jako jedinečné autorské dílo. 

Kreativní může být kdokoliv

Není nic přirozenějšího než být kreativní. Umělcova cesta není jen pro umělce, ale pro všechny, kdo chtějí naplno využít všechny své možnosti. Žít naplno svůj život znamená být kreativní. Přesto spousta lidí hraje sama se sebou hru: buď budu kreativní, nebo budu vydělávat peníze; buď se budu dobře starat o rodinu, nebo budu kreativní. Podobných i jiných bloků máme v sobě spousty. Strach, nedostatek sebedůvěry, pocit viny… jejich rozpuštění a překonání je žádoucí nejen pro umělce. Proto je Umělcova cesta vhodná pro každého. Po 12. týdnů budeme objevovat a sytit umělce v nás a odstraňovat nánosy a bloky, které nám brání tvořit.

Naplnění osobních cílů

Seberozvojový kurz, který přinese do vašeho života tvořivost a nové vědomí. Poznáme a vyzkoušíme – tvůrčí psaní, vědomé rozvíjení vnitřního dialogu, koláž, tanec, kreslení pravou hemisférou, zhotovení svého symbolu a mnoho dalšího. Zformujeme si vizi svého poslání, které nás dokáže vést nejen v tvůrčích chvílích, ale celým životem. Víme, že někde v nás je prostor svobody, kde není strach ani hodnocení, kde naše kreativita dostává šanci růst. Tvůrčí proces má svoji aktivní a pasivní fázi. Má své „uchýlení se do jeskyně“, může být procesem pouštění, neusilování, čekání. Posiluje v nás důvěru v sebe sama, učí koncentraci a trpělivosti. Protože se tyto fáze střídají, je velmi důležité mít nablízku svého zkušeného průvodce. V bezpečném a posilujícím prostředí našeho kurzu váš umělec potká Přijetí, Povzbuzení, Podporu, Přátelství, Pokoru, Pozornost, Představivost a Pravdivost. A může se objevit příběh… váš Příběh. Příběhy jsou důležitou součástí života.

Témata 12 týdenního cyklu

Bezpečí, identita, síla, integrita, možnosti, hojnost, spojení, důvěra, soucítění, vlastní bezpečí, samostatnost, víra a důvěra.

Kurz vychází z metodiky knihy Julie Cameron “Umělcova cesta”, s kterou budeme po celou dobu pracovat. Základem společných setkání bude sdílení, ukotvení v těle, tvůrčí práce a aktivní imaginace.

Rozhovor pro magazín Maitrea

Rozhovor s Anetou pro Maitreu, kde kurz probíhá, si přečtěte ZDE.

Veronika sdílí svoji zkušenost s kurzem

V online kurzu si můžete zdarma pustit úvodní video k první lekci Umělcova cesta a imaginaci v sedmé lekci.

Přesunout se na začátek