Kouzelná zahrada

Meditační příběhy

Kniha Kouzelná zahrada – pohádky pro dobré sny a zdravý spánek vyšla v nakladatelství Grada v červnu 2019. Ilustrovala Kateřina Kofroňová. Meditační příběhy, které dětem i dospělým pomohou vzdát se neklidu, uvolnit se, načerpat sílu a inspiraci.
Imaginace, které jsou součástí knihy, dětem pomáhají zvládat emoce, rozvíjet zdravé sebevědomí, kreativitu, vnitřní klid a spokojenost. Příběh knihy jim pomáhá vše dobře pochopit, prožít a integrovat.

Kniha pomáhá  dětem i dospělým rozvíjet představivost, uvolňovat neklid, což je důležité pro naplňování životních cílů, umění odpočinku, pro zdravý spánek a celkovou duševní vyrovnanost.

Jak to začalo

Jednoho večera moje dcerka nemohla usnout, měla těžký den v 1. třídě, a tak jsem jí začala vyprávět příběh o všem, co měla ráda – koně, fontánu, luční zvonky, stromy, víly. Přidala jsem jemné dechové cvičení a jí se postupně zlepšila nálada a uvolnilo napětí. Vznikl tak první příběh a od toho dne přibyly další, téměř celé dva roky každý večer jsme vstupovaly do říše fantasie. A stejně tak i na hodinách dětské jógy a meditacích. A tak začala vznikat Kouzelná zahrada.

Imaginace

Po vydání básnické sbírky a tibetských pohádek, bych ráda představila čtenářům knihu zaměřenou na relaxaci – slovem, obrazem, poslechem. Příběhy vznikaly postupně vyprávěním, na hodinách dětské jógy, meditacích a kreslení. Imaginace je způsob meditace, která je vhodná pro děti i dospělé – podporuje kreativitu, pomáhá jim relaxovat a rozvíjí fantazii, kterou se zároveň děti učí rozeznávat od reality. Mohou tak vstupovat do Kouzelné zahrady jako do oázy klidu, spokojenosti a zbavovat se napětí i stresu. Audio verze knihy bude obohacena o meditace a příjemnou relaxační hudbu. Autorkou ilustrací je Kateřina Kofroňová, autorkou textu a audio nahrávky já. Věnuji se namlouvání knih pro nevidomé 10 let, 15 let pracuji jako lektorka kreativity, jógy a mindfulness, píši básně a hraji autorské divadlo.

Mým přáním je rozvíjet dětský svět tak, aby si děti poradily s neklidem, přijímaly své emoce a rozvíjely svoje talenty a kvality. Bez potřeby zalíbit se, zařadit se, srovnávat se. Přirozeně realizovat samy sebe a plnit si své sny. Tomu říkám štěstí a to přeji všem dětem i dospělým a věřím, že moje kniha tomu může pomoci.

Meditace pro děti vytvořená v rámci výzvy Nadechni se Česko

Přesunout se na začátek