-

Jóga

Art jóga

Art jóga využívá prvky z hatha jógy, kundalini jógy, aktivní imaginace a mindfulness. Je zaměřena na podporu a rozvoj kreativity.

Být kreativní znamená žít naplno a jednat ze své podstaty. 7 týdnů, 7 témat. 

Lidé budou potřebovat jasnou mysl a oporu v duchovní síle, aby se vypořádali s nadcházejícím světem. A s důvěrou můžeme říci, že nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je prostřednictvím jógových technik.

Yogi Bhajan, 1999

Hormonální jóga pro ženy

Naučíte se cvičit sestavu Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues, kterou potom budete sama cvičit doma. Cvičení celé sestavy trvá cca 30 minut. Cviky sestavy jsou velmi jednoduché a zvládnou je i ženy, které nemají předchozí zkušenosti s jógou a rovněž ženy všech věkových kategorií.

HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE  je přírodní cesta – sestava cviků vycházejících z hatha jógy, kundalini jógy a tibetských technik práce s energií, která byla vytvořená pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou a stresem. Obsahuje speciální cviky na reaktivaci produkce a harmonizace hormonů, v důsledku čehož zmírňuje nebo odstraňuje nepříjemné doprovodné symptomy menopauzy a rovněž pomáhá ženám jakéhokoli věku při dalších problémech jako jsou polycystické vaječníky, premenstruační syndrom či neplodnost.

Hormonální jóga pomáhá při těchto problémech způsobených hormonální nerovnováhou:

• jako podpora a příprava na početí, vhodná také pro všechny ženy od 35 let, kdy se hormonální hladina začíná snižovat, jako prevence a nástroj udržení ženského zdraví.

• ztráta menstruace či ovulace, předčasná menopauza.

• symptomy spojené s hormonální nerovnováhou v období menopauzy (návaly, nespavost, podrážděnost, deprese, emocionální nestabilita, snížení paměti, ztráta vitality, urogenitální suchost, migrény, osteoporóza či osteopénie).

• je vhodná pro ženy jakéhokoli věku trpícími různými gynekologickými problémy (jako je svědění, kvasinkové infekce, záněty, výtoky), premenstruační syndrom (PMS), nepravidelná či bolestivá menstruace, syndrom polycystických vaječníků (PCO).

• je vhodná pro ženy s hormonální nerovnováhou po porodu, po vysazení antikoncepce či ve velkém stresu.

•  při neplodnosti způsobená hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením či svalovou křečí v pánevní oblasti.

• na problémy s pánevním dnem, při inkontinenci

• při nedostatečné činnosti štítné žlázy.

• když vám příliš padají vlasy, máte lámavé nehty, suchou pleť a akné.

• pomáhá při syndromu karpálního tunelu.

• pomáhá ženám, které jsou v dlouhodobém stresu.

Celkově zlepší váš zdravotní stav, zvýší pružnost těla, pohyblivost kloubů, posílí plíce, detoxikuje organismus, zvýší metabolismus, vylepší tvar postavy i stav pleti, zvýší imunitu a napomůže omlazení těla i mysli.

Aktivní imaginace pro děti vytvořená v rámci výzvy Nadechni se Česko

Přesunout se na začátek