Obchod

Příběhy Malého Tibetu

SKU 102
240.00Kč
Skladem
1
Podrobnosti o produktu

Kniha Příběhy z Malého Tibetu. Celkem 46 tradičních pohádek a folkových příběhů, dále skutečné životní příběhy lidí, kteří dnes žijí v oblasti Ladaku též nazývané Malý Tibet, a nakonec několik zbrusu nových pohádek a povídek od dětí ze soukromé školy Spring Dales Public v Mulbeku. Rozsah 202 stran. Pevná vazba, ilustrovaná. Kniha vychází ve spolupráci s organizací Brontosauři v Himálajích.

Na fotografii je ilustrátor knihy Samfel.

Zasílám Českou poštou nebo je možné se po emailu domluvit na osobním předání zboží v centru Prahy a zaplatit hotově při předání.

Ukázka:

,,Musíme to zařídit tak, aby se oženil tady v Ladaku," shodli se po krátké poradě jednomyslně. ,,Zkrátka mu tu najdeme tu nejvíce atraktivní dívku. Však jich tu máme dost."

Takže se vydali za inženýrem Norbuem, aby se ho zeptali, jestli by dal přednost inteligentní, vzdělané dívce, nebo spíše nějaké z královského rodu. Tajně doufali, že nebude chtít tu vzdělanou, protože jich tu bylo pomálu. Zato princeznu měla každá oblast Ladaku, každé větší údolí.

Inženýra to překvapilo a pobavilo. Vida, z obyčejného hocha se stal někdo, komu dělají návrhy, jako by byl princ nebo zahraniční ministr. Chvíli přemýšlel a pravda byla, že by rád zůstal v Ladaku. Cítil, že by bylo naplňující zrealizovat tu mnoho skvělých projektů. V Anglii by byl jen jedním z mnoha. Musí však využít příležitosti, že se bojí, aby jim nezmizel. Je potřeba dělat trochu okolky. A navíc, vybrat si ženu na celý život, to není jen tak.

Proto řekl: ,,Jestli chcete, abych zůstal v Ladaku a oženil se tu, pak si chci vybrat dívku z královského rodu. Najděte mi takovou, která by se chtěla za mne vdát, ale ještě než budu souhlasit se svatbou, chci vidět její fotografii."

,,Fotografii?" zopakovali překvapeně, vůbec nevěděli, o čem mluví.

,,Obrázek. Chci vidět, jak vypadá," vysvětlil Norbu.

,,Ach ano, jistě," řekli ministři a přemýšleli o nějakém dobrém malíři.

,,Mohu vám pro ten účel půjčit svůj fotoaparát," dodal inženýr a vyndal z tašky foťák, který si pořídil v Anglii.

Uložte tento produkt na později